Anasayfa / GÜVENLİK / Hostinginiz ne kadar güvenli?

Hostinginiz ne kadar güvenli?

Hostinginiz ne kadar güvenli hangi hostinglerde barınmalısınız sizlere gösterelim.

Her hosting güvenli değildir ve yeni açılan sitelerin dağıttığı ücretsiz hostinglerden sakının.

Güvenli bir hostingte açık olmaz elbette her sistemde açık vardır ama herkes bu açıkları bilemez. Bilinen açıklar olmamalı yani sunucu ne kadar güvenlik alabiliyorsa o kadar güvenli olmalı.

Sadece sunucu değil sizin sitenizde güvenli olmalı belirli açıklar sql vs vs. Bu tür açıklar ile sizin sitenize girip sunucudaki diğer siteleri hackleyebilirler ancak sunucu güvenliği yoksa.

Belirli kişiler sunucunuza girip sizin sitenizi hacklediyse veya sizin sitenizden sunucuya girip sunucudaki siteleri hacklediyse log kayıtlarından o kişileri bulabilir ve gerekli bilgiler ile o kişiye dava açabilirsiniz fakat o kişi gerekli bilgiliy size bıraktıysa.

“Usta Hacker” diye adlandırılan kişiler girdikleri sunucularda kendileri için bir fail bırakmaz veya “Lamer” ve “Acemi” olarak adlandırılan hackerlar size birçok bilgiyi arkasında bırakarak sunucudan ayrılırlar buda onları tehlikeye atar.

Güvenli ve ücretsiz bir hosting isterseniz PoyrazHosting adlı firmadan ücretsiz hosting almanız sizin yararınıza bir davranış olacaktır ki kendileri Radore gibi iyi sunucularda barınıyorlar ve bu sunucular kesinlikle yeterince güvenli diyebiliriz.

Bu yazımızda bu kadardı dememiz o ki ya siz güvenliği alacaksınız sitenizde ya da sunucu güvenliği alacak.

Hakkında admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir