Ben Affleck Filmleri

Ben Affleck, hem oyuncu hem de yönetmen olarak birçok başarılı film projesinde yer almıştır.

2012 yapımı Argo, Affleck’in hem yönetmen hem de başrol oyuncusu olduğu unutulmaz bir gerilim filmidir. The Town, Affleck’in ilk yönettiği film olmasıyla dikkat çekiyor ve bölgesel bir banka soygununu konu alıyor. Gone Baby Gone, Affleck’in yönettiği ilk film olmasıyla birlikte gerilim dolu bir suç gizemi hikayesi anlatıyor. Good Will Hunting, Affleck ve Matt Damon tarafından yazılan ve başrollerinde yer aldıkları bir dram / romantik film olarak öne çıkıyor. Live by Night, Ben Affleck’in yönettiği bir İrlanda mafyası hikayesi ile izleyicileri kendine çekiyor.

Jersy Girl, Affleck ve Liv Tyler’ın başrollerini paylaştığı romantik bir komedidir. Armageddon, Affleck’i bir grup astronot arasında dünya yıkımını önlemek için gönderilen bir petrol platformu işçisi olarak gösteriyor. Pearl Harbor, Affleck, Josh Hartnett ve Kate Beckinsale’in başrollerini paylaştığı bir savaş dramıdır. The Sum of All Fears, Tom Clancy’nin aynı adlı romanından uyarlanan ve Affleck’in CIA analisti Jack Ryan’ı canlandırdığı bir gerilim filmidir. Runner Runner, Affleck ve Justin Timberlake’in başrollerinde yer aldığı bir suç gerilim filmidir.

Argo

Argo, Ben Affleck’in hem yönetmen hem de başrol oyuncusu olduğu bir gerilim filmi olarak 2012 yılında vizyona girdi. Film, İran’da düzenlenen rehine krizi sırasında birçok Amerikalıyı kurtarmak için gerçekleştirilen bir CIA operasyonunu konu alıyor.

Argo, sadece gerçek bir hikayeden uyarlamasıyla değil, aynı zamanda başarılı bir kurgu, müzik ve oyunculukla da dikkat çekiyor. Film, En İyi Film dahil olmak üzere üç Oscar ödülü kazandı ve eleştirmenler tarafından da oldukça övüldü.

Filmde, Affleck’in oyunculuğu ve yönetmenlik becerileri tartışılmaz. Film, tansiyonu yüksek sahneleri ve gerçekçi atmosferi ile seyirciyi etkilemeyi başarıyor. Eğer gerilim dolu filmleri seviyorsanız, Argo kesinlikle izlemeniz gereken bir film.

The Town

The Town, Ben Affleck’in yönetmenliğini yaptığı ilk filmidir. Film, Charlestown, Boston’da geçen bir suç gerilim filmidir ve bölgede yapılan banka soygunlarına odaklanmaktadır. Affleck, Doug MacRay adında bir karakteri canlandırıyor. MacRay, Charlestown’da doğup büyümüştür ve burada arkadaşlarıyla birlikte bir banka soygunu yapar. Ancak bu soygun, onların hayatlarını sonsuza dek değiştirecektir. Film, oyunculuklarıyla da dikkat çekmektedir. Jeremy Renner, Jon Hamm ve Blake Lively de filmin başrollerinde yer almaktadır. The Town, sürükleyici senaryosu ve gerilim dolu sahneleriyle izleyiciyi ekran başına kilitlemektedir.

Gone Baby Gone

Ben Affleck’in yönettiği ilk film olan Gone Baby Gone, suç gizemi türünde yer alıyor. Casey Affleck’in başrol oynadığı filmde, küçük bir kızın kaçırılması ve ardından yapılan araştırmalar anlatılıyor. Ben Affleck’in yönetmenliği sayesinde, film gerilim dolu anlarla dolu ve izleyicileri sıkmıyor.

Filmde, kardeş ve kız arkadaşı tarafından öncelikle olay yerinde yapılan araştırmalar sonrasında, çocuğun zorlu bir mahallede kaçırıldığı ortaya çıkıyor. Casey Affleck, suçluyu bulmak ve kızı kurtarmak için harekete geçiyor. Cannes’e katılan film, eleştirmenler tarafından başarılı bir şekilde yönetilen bir gerilim filmi olarak tanımlanıyor.

Overall olarak, Ben Affleck’in yönetmenliğindeki Gone Baby Gone, izleyicileri hikayeye çeken gerilim dolu bir film olarak öne çıkıyor. Film aynı zamanda, benzersiz senaryosu ve oyunculuk performanslarıyla da izleyicilerin beğenisini kazanıyor.

Good Will Hunting

Good Will Hunting, Ben Affleck ve Matt Damon tarafından yazılan ve başrollerini paylaştıkları unutulmaz bir dram / romantik filmdir. Film, Will Hunting adında bir dahi genç adamın hayatını anlatmaktadır. Will, Boston’da bir süpermarkette kasiyer olarak çalışmakta ve matematik dahisi olduğu halde, hayatının geri kalanında ne yapacağı konusunda belirsizliğe düşmüştür. Ancak, profesör Gerald Lambeau ile tanışması hayatını tamamen değiştirir. Bir gün, genç adamın yeteneğini keşfeden profesör, ona bir şans verir ve Will, kendisi ve sevgilisi Skylar arasındaki farklılıkları nasıl aşacağını öğrenir.

Film, 1997 yılında En İyi Orijinal Senaryo dalında Oscar kazandı ve Affleck ve Damon’a büyük bir ün kazandırdı. Ayrıca, Robin Williams’ın ünlü performansı da hayranlıkla karşılandı ve ona En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ı kazandırdı. Good Will Hunting, unutulmaz bir hikaye anlatımı ve güçlü oyunculuk performansları ile tarihin en iyi filmleri arasında yer almaktadır.

Live by Night

Live by Night, Ben Affleck’in yönettiği bir film olup, hikayesi İrlanda mafyası etrafında şekillenir. Film, 1920’lerin Amerikası’nda kurulan yasadışı alkol işindeki bir grup insanın hikayesini anlatır. Başrolde Affleck’in yanı sıra Zoe Saldana, Elle Fanning ve Sienna Miller gibi ünlü oyuncular da yer almaktadır.

  • Amerikan rüyasını takip eden Joe Coughlin karakteri, iki dünyanın arasında sıkışmıştır. İlk olarak, polis babası tarafından yasadışı işlerden uzak durması söylenir. Ancak sonrasında Coughlin’in tutkulu ilişkisi ve mafya dünyasına girme isteği, onu yasadışı işlere yönlendirir.
  • Coughlin, efsanevi bir suç patronunun karısıyla ilişki yaşamak ister. Fakat sonucunda kendisini çevreleyen kişilerin değişen sadakatleri yüzünden zorlu bir maceraya atılır.
  • Filmde, şiddet sahneleri ve sıra dışı karakterlerin yanı sıra, dönemin moda seçimleri ve araçları da özenle tasarlanmıştır. Yönetmen Affleck, bu filmde hem başrol oyuncusu hem de yönetmen olarak üstün bir performans sergilemiştir.

Jersey Girl

Jersey Girl filmi, Ben Affleck ve Liv Tyler’ın başrollerini paylaştığı romantik bir komedi filmidir. Film, New Yorklu müzik şirketi yöneticisi olan Ollie Trink’e (Affleck) odaklanıyor. Anne adayı karısı Gertie (Jennifer Lopez) ve doğmamış çocuklarıyle mutlu bir hayat yaşayan Trink, karısının doğumunda eşini kaybeder. Hayatında her şeyin ters gitmeye başlamasıyla birlikte, New Jersey’de babasının yanına taşınmak zorunda kalır. Burada, çocukluk aşkı olan Maya’yı (Liv Tyler) yeniden keşfeder ve birbirlerine aşık olurlar. Ancak Ollie, New York’a geri dönmesi gerektiğini öğrenir ve Maya’yı geride bırakmak zorunda kalacağını anlar.

Armageddon

Armageddon, Michael Bay’in yönetmenliğini üstlendiği bir bilim kurgu filmidir. Filmde, dünyanın yok olma tehlikesi altında olduğu bir zaman diliminde, bir grup astronot petrol platformunda çalışan işçilerle birlikte gönderilir. Bu işçilerden biri de Ben Affleck’in canlandırdığı bir karakterdir. Film, Affleck’in rol aldığı çok sayıda aksiyon dolu sahne içermektedir. Dünya’nın yıkımını önlemek için yoğun bir mücadeleye girişen karakterler, kendilerini birçok tehlikeli durumda bulurlar. Ancak sonunda, ikonik bir sahne ile birlikte dünyayı kurtarmayı başarırlar.

Pearl Harbor

Pearl Harbor, Ben Affleck, Josh Hartnett ve Kate Beckinsale’in rolleriyle oynadığı, 2001’de Michael Bay tarafından yönetilen bir savaş dramıdır. Film, Pearl Harbor Saldırısı’na odaklanıyor. Affleck’in karakteri, romantik bir üçgende yer alıyor, çocukluk arkadaşı Rafe ile Kate Beckinsale’in karakteri Evelyn’in sevgilisi olan ABD Hava Kuvvetleri pilotu Danny olarak karşımıza çıkıyor. Film, zamanının en büyük bütçeli filmlerinden biriydi ve müthiş savaş sahneleriyle dikkatleri üzerine çekti. Pearl Harbor, sağlam bir oyuncu kadrosu ve Michael Bay’in etkili bir yönetmenliğiyle başarılı bir film olarak biliniyor.

The Sum of All Fears

The Sum of All Fears, Tom Clancy’nin aynı adlı romanının uyarlamasıdır ve Ben Affleck’in CIA analisti Jack Ryan’ı canlandırdığı bir gerilim filmidir. Ryan, Rusya ile ABD arasındaki çatışmaları önlemeye çalışırken, bir nükleer saldırı olasılığıyla karşı karşıya kalır. Bu gerilim dolu filmde, Affleck’in performansı, karakterin sorumluluğu ve hırsıyla ilgili mükemmel bir portre sunuyor. The Sum of All Fears, büyük patlamalar ve atışlarla dolu bir film, gerilimle bezenmiş sürükleyici bir hikaye sunuyor. Bu film, Ben Affleck’in yeteneklerini kağıda döktüğü başarılı bir yapımdır ve gerilim sevenler için kesinlikle izlenmesi gereken bir filmdir.

Runner Runner

Bir suç gerilim filmi olan Runner Runner, Ben Affleck ve Justin Timberlake’in başrollerinde yer aldığı bir yapımdır. Film, Costa Rica’nın zengin kumarhane dünyasına odaklanır. Justin Timberlake, zeki bir üniversite öğrencisi olan Richie Furst’u canlandırır. Fakat online kumar oynarken büyük bir kayıp yaşar ve bu kaybı geri almak için Costa Rica’ya gider. Ancak gittiğinde, orada işlerin daha karmaşık olduğunu keşfeder. Ben Affleck, filmde kumar sahnesinde “WTF” adı verilen güçlü bir karakteri canlandırıyor. Her iki aktör de performanslarıyla filmde oldukça başarılı bir iş çıkarmışlar.

Yorum yapın