Netflix’teki En İyi Romantik Filmler

Netflix, romantik filmler kategorisinde oldukça zengin bir içerik sunan platformlardan biri. Aşkın her halini anlatan, duygu dolu ve izleyicileri romantizm dünyasına sürükleyen birbirinden güzel filmler mevcut. Bu makalede, Netflix’in en iyi romantik filmleri hakkında bilgi vereceğiz.

Birinci sıramızda “Aşk Treni” bulunuyor. Başrol oyuncuları Gina Rodriguez ve Lakeith Stanfield ile, zaman yolculuğu ve romantizm karışımı bir film. İkinci sıradaysa farklı yaşlardan iki insanın romantik yolculuğunu konu alan ve başrollerde Dev Patel ve Tilda Cobham-Hervey’in yer aldığı “Aşk Garanti” bulunuyor. Üçüncü sırada ise Oscar ödüllü Meryl Streep’in yer aldığı, İtalya’da geçen bir romantik dram olan “Her Şeyden Önce Aşk” var.

“Set It Up” dördüncü sırada yerini alıyor. Film, patronları için mümkün olan her şeyi yapan iki asistanın romantizmi konu alıyor. Son olarak “The Kissing Booth”, gençlik romantizminin klasik örneklerinden biri olarak, iki lise öğrencisi arasındaki romantik ilişkiyi konu alıyor.

Netflix’te romantik filmleri sevenler için büyülü bir dünya mevcut. Bu seçenekler arasında seçim yapmak zor olabilir, ancak bir kez karar verildikten sonra izleyiciler için unutulmaz anlar sunacaktır.

1. Aşk Treni

Aşk Treni, kesinlikle Netflix’teki en ilginç romantik film seçeneklerinden biridir. Gina Rodriguez ve Lakeith Stanfield’ın başrolünde yer aldığı film, zaman yolculuğu ile romantizmin harmanlandığı bir yapım. Film, zamanda yolculuk yaparak hatalarını telafi etmek isteyen New Yorklu bir gazeteci ve onunla birlikte seyahat eden bir bilim adamının hikayesini anlatıyor. Bu romantik ve fantastik film, izleyicilere tam bir şaşkınlık ve heyecan yaratacak.

2. Aşk Garanti

Aşk Garanti, romantizmin tüm renklerini yansıtan bir film. Farklı yaşlardan ve hayatların farklı aşamalarında olan iki insanın romantik yolculuğunu konu alıyor. Başrol oyuncuları Dev Patel ve Tilda Cobham-Hervey, gençlerin kalplerini ısıtacak bir performans sergiliyorlar. Film, inanmak ve sevmek konusunda ilham verici bir hikaye sunuyor. Aşkın ne olursa olsun mücadelesinin kazanılabileceğini anlatan bu film, romantizm sevenlerin izlemesi gereken bir yapım. Unutulmaz bir hikaye anlatımı, canlı renkleri ve sürükleyici performansları ile birlikte, Aşk Garanti kalpleri ısıtmaya devam ediyor.

3. Her Şeyden Önce Aşk

Netflix’teki romantik film kategorisinde yer alan filmlerden biri de “Her Şeyden Önce Aşk”. Bu film, Oscar ödüllerinde başarılı olan Meryl Streep’in başrolde yer aldığı bir romantik dram. Film İtalya’da geçiyor ve bir yazar olan Frances ile evlilik sorunları yaşayan arkadaşlarına yardım eden bir bahçıvan olan Marcello arasındaki romantik ilişkiyi anlatıyor.

Frances ve Marcello arasındaki kimya, izleyicileri derinden etkiliyor. Bu etkileyici film, aslında hayatta aşkın her şeyden önce geldiğini vurguluyor. Bu film, romantik dram sevenler için kesinlikle izlenmeye değer bir başyapıt!

4. Set It Up

Set It Up, romantik komedi türünde bir Netflix filmi. Filmde Harper ve Charlie adlı iki asistan, patronlarının zorlu iş hayatını daha keyifli hale getirmek için birlikte çalışmaya başlarlar. İlk önce patronlarının birbirleri ile çıkmaları için plan yaparlar ancak planlarının sonucunda kendileri hoş bir ilişkinin içinde bulurlar.

Film, genç seyircilerin ilgisini çeken ve romantik-komedi türüne ilgi duyanlar için oldukça eğlenceli bir seçenek. Filmdeki Harper karakteri, büyük hayallere sahip bir genç kadın iken Charlie karakteri, işinde oldukça başarılı ama özel hayatında sıkıntıları olan bir genç adamdır. İkisinin bir araya gelmesi ve patronları için plan yaparken romantik duygularının da gelişmesi oldukça keyifli bir hikayeyi ortaya çıkarıyor.

  • Yönetmen: Claire Scanlon
  • Oyuncular: Zoey Deutch, Glen Powell, Lucy Liu, Taye Diggs
  • Yapım Yılı: 2018

5. The Kissing Booth

Netflix’teki romantik filmler kategorisinde, gençlik romantizminin klasik örneklerinden biri olan The Kissing Booth yer alıyor. Film, lise öğrencileri Elle ve Lee arasındaki sıkı dostluğu ve Elle’in Lee’nin kardeşi Noah’la yaşadığı romantik ilişkiyi konu alıyor. Film, gençler arasındaki romantizmi ve dostluğu uygun bir şekilde işlemekte, güzel bir konuşma ve eğlence karmaşası da içermektedir. The Kissing Booth, romantizm ve mutluluk arayan Netflix izleyicileri için kış günlerinde izlemek için harika bir seçimdir.

Yorum yapın