Nissan Qashqai Özellikleri

Nissan Qashqai, SUV sınıfında lider olarak tanınan bir araçtır. Hem şık hem de güçlü bir tasarıma sahip olan Qashqai, sürüş keyfini artırmak için geliştirilmiştir. Bu makalede, Qashqai’nin özellikleri detaylı bir şekilde ele alınmaktadır. Dış tasarımı, sportif ve modern bir görünüme sahip olan Qashqai, geniş iç hacmi, yüksek kaliteli malzemelerle tasarlanmış iç kısmı, sürüş konforu, performans özellikleri, güvenlik konusundaki ileri teknolojileri ve fiyat/performans oranı özellikleriyle dikkat çekmektedir. Detaylı bilgi için aşağıdaki başlıklara göz atabilirsiniz.

Dış Tasarım

Nissan Qashqai, dış tasarımıyla sınıfında lider konumdadır. Aracın sportif ve modern hatları, cesur ve güçlü bir görünüm sağlar. Keskin hatlar, aracın kayganlık katsayısını düşürerek daha aerodinamik bir tasarım elde edilmesine yardımcı olur. Ayrıca, büyük tekerlekleri ve yüksek boden mesafesi, araca üstün bir sürüş performansı sunar. Qashqai’nin dış tasarımındaki detaylar, her yönüyle kalite ve şık bir tasarımı yansıtır.

İç Tasarım

Qashqai’nin iç tasarımı, geniş bir kabin ve yüksek kaliteli malzemelerle dikkat çeker. Kabindeki boş alan oldukça fazladır ve arka koltuklar, geniş bir bacak mesafesi sağlar. Kabinin tasarımı, ferah bir his yaratır ve yolculara rahat bir sürüş sunar. Ayrıca, ergonomik bir kumanda ve kullanım kolaylığı sağlayan özellikler, sürücü tarafından rahatça kullanılabilir. Aracın içindeki malzemeler, yüksek kalitede sağlam malzemelerden yapılmıştır. Koltuklar, çoğu modelde yüksek kaliteli deri kaplıdır. Bu kaplama, aracın premium hissiyatını artırır.

Donanım Özellikleri

Nissan Qashqai, standart olarak birçok özellik ile donatılmıştır. Arka görüş kamerası sayesinde arka park manevraları kolaylaşırken, yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran sayesinde araç içi eğlence ve navigasyon sistemi kontrol edilebilir. Otomatik klima, sıcaklık ayarlarını otomatik olarak yapıp sürücü ve yolcuların konforunu artırırken geri vites kamerası da aracın arka bölgesine daha kolay bir şekilde bakmayı sağlar.

Ayrıca, Qashqai’nin birçok donanımı vardır. Bunlar iç ısıtmalı koltuklar, elektrikli camlar, çift bölgeli otomatik klima gibi özellikleri de içerir. Ayrıca, aracın arka koltuklarında USB girişleri ve BlueTooth bağlantısı gibi teknolojik özellikler de mevcuttur.

Arka Görüş Kamerası Var
Yüksek Çözünürlüklü Dokunmatik Ekran Var
Otomatik Klima Var
Geri Vites Kamerası Var

Qashqai, donanım konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir ve bu sayede sürücülerin ihtiyaçlarına uygun bir araç seçmelerini sağlar.

Güvenlik Özellikleri

Nissan Qashqai, güvenlik konusunda oldukça ileri teknolojilere sahip bir SUV modelidir. Aracın çarpışma önleme sistemi, ani frenleme yaparak olası bir çarpışmayı önlemeye yardımcı olur. Ayrıca, şerit takip asistanı sayesinde sürücü, aracın şeritte kalmasına yardımcı olacak uyarılar alır. Elektronik denge kontrolü de aracın kontrolünü sağlamak için kullanılır ve olası bir kayma durumunda müdahale edilebilir. Bunlar gibi birçok özellik sayesinde Qashqai, sürücü ve yolcuların güvenliğini maksimum düzeyde korur.

Performans Özellikleri

Nissan Qashqai, benzinli ve dizel motor seçenekleri ile sunulur. 1.3 litre turbo benzinli motor, 140 bg güç üretirken, 1.5 litre dizel motor ise 115 bg güç üretir. Motor seçimine göre, 0-100 km/s hızlanma süresi ve maksimum hız farklılık gösterir. Benzinli motor seçeneği, 0-100 km/s hıza 11.5 saniyede çıkarken, maksimum hız 193 km/s’ye ulaşır. Dizel motor seçeneği ise 0-100 km/s hıza 11.9 saniyede çıkarken, maksimum hız 183 km/s’ye ulaşır. Ayrıca, otomatik şanzıman veya manuel şanzıman seçenekleri de mevcuttur. Otomatik şanzıman, sürücülerin daha konforlu bir sürüş deneyimi yaşamasına yardımcı olurken, manuel şanzıman daha performans odaklı sürüş sevenler için idealdir.

Sürüş Konforu

Qashqai, geniş bir dingil mesafesi ve yükseklik ayarı ile rahat bir sürüş sunmaktadır. Yolcuların rahatlığı için aracın dingil mesafesi mümkün olduğunca uzatılmıştır. Böylece, arka koltuklarda oturan yolcular da ferah bir alan sunar. Ayrıca, aracın yükseklik ayarını yaparak, sürücüler aracı konforlu bir sürüş için ayarlayabilirler.

Sürüş konforunu artırmak için Qashqai, çift bölgeli otomatik klima ve ayarlanabilir sürücü koltuğu gibi özellikler sunmaktadır. Sürücüler, kendi koltuk ayarlarını kolayca yapabilirler ve araçtan en iyi sürüş deneyimini elde edebilirler.

Bunun yanı sıra, Qashqai’nin yol tutuşu ve düzgün sürüşü sayesinde, sürücüler uzun sürüşlerde bile yorgunluk hissetmezler. Yolculuk boyunca araç içi atmosfer ise çift bölgeli otomatik klima sistemi sayesinde konforlu bir şekilde ayarlanabilir.

Fiyat

Qashqai, araç özelliklerine göre farklı fiyat seçenekleriyle sunulur. Farklı motor ve donanım seçeneklerine göre de fiyatlar değişebilir.

Model Motor Donanım Seviyesi Fiyat Aralığı
Visia Benzinli veya Dizel Standart 100.000 TL – 150.000 TL
Acenta Benzinli veya Dizel Standart 130.000 TL – 180.000 TL
N-Connecta Benzinli veya Dizel Daha Fazla Donanım 150.000 TL – 200.000 TL
Tekna Benzinli veya Dizel Maksimum Donanım 180.000 TL – 230.000 TL

Qashqai’nin kaliteli özellikleri göz önüne alındığında, fiyat/performans oranı oldukça yüksektir. Bu sebeple, hem aileler hem de iş sahibi olanlar için ideal bir araç olabilir.

Yorum yapın