WhatsApp’ta Silinen Mesajları Geri Getirme İşlemi iPhone İçin

WhatsApp’ta silinen mesajları geri getirmek iPhone kullanıcıları için oldukça kolay bir işlem. Ancak işlemi yapabilmek için öncelikle iPhone cihazında WhatsApp yedeklemesi yapmak gerekiyor.

iPhone’da WhatsApp yedeklemesi yapmak iCloud üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Bunun için iCloud hesabınızın açık ve yedekleme seçeneğinin aktif olması gerekiyor.

Bunun yanı sıra iCloud yedeklemesi iptal edilebiliyor. Ayarlar menüsünde iTunes ve App Store seçeneğine giderek Apple ID’nize tıkladıktan sonra iCloud seçeneğini aktif etmeniz gerekiyor. Daha sonra yedekleme seçeneğini kapatıp iptal edebilirsiniz.

WhatsApp geri yükleme işlemi de yedekleme oluşturulduktan sonra gerçekleştirilebiliyor. WhatsApp kurulumu sırasında yedekleme seçeneği karşınıza çıkacak ve eski mesajlarınızın yüklenmesi için bu seçeneği aktif etmeniz yeterli olacaktır.

WhatsApp silinen mesajları geri getirme yardımcı uygulamalar olarak Dr. Fone Whatsapp Recovery ve Restore Backup for WhatsApp gibi çözümler mevcut. Dr. Fone’u indirdikten sonra uygulamayı açarak iPhone cihazınıza bağlamanız gerekiyor. Uygulama silinen mesajlarınızı tarayacak ve geri getirecektir. Restore Backup for WhatsApp ise WhatsApp yedeklemelerinizi tarayarak silinen mesajlarınızı geri getirmenize olanak tanıyor.

Yorum yapın